kalba Tibetieciu atskl int 01

 

 

 

 

 

Tibetiečių kalba pasaulyje šneka maždaug 6 milijonai žmonių, gyvenančių Vidurinėje Azijoje, Šiaurės Indijoje ir Tibeto plokščiakalnyje (įskaitant Sikimą, Ladaką, Baltistaną, Butaną ir Nepalą). Ji priklauso kinų-tibetiečių kalbų šeimai, tibetiečių-birmiečių kalbų grupei. Tibetiečių kalba yra svarbi Pietų Azijos budizmo ir kultūros studijose. Iš sanskrito ir pali kalbų į tibetiečių buvo verčiami ne tik budistiniai filosofiniai ir religiniai tekstai, bet ir gausūs sanskrito poetikos, grožinės, epinės literatūros kūriniai. Daug budistinių tekstų, kurie nuo XI amžiaus budizmui nykstant Indijoje neišliko sanskrito ar net senąja pali kalba, dabar galima rasti gausiais tibetietiškais vertimais.

Tibetiečių kalbos mokėjimas padeda tiksliau suvokti budizmo sąvokas, praplėsti kalbos lauką ir įgauti adekvatų budizmo filosofijos supratimą.

Daugiau apie tibetiečių kalbą

Tibetiečių kalbą Rytų kalbų mokykloje dėsto VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytojas Vladimir Korobov.


Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos