kalba Kinu atskl int 01a

 

 

 

 

 

Kinų kalba priklauso kinų-tibetiečių kalbų šeimai ir yra didžiausią kalbančiųjų skaičių turinti kalba pasaulyje. Kinų kalba pasaulyje šneka virš 1 mlrd. žmonių Kinijoje (įskaitant Taivaną, Honkongą, Makao), Singapūre, Indonezijoje, Malaizijoje, Tailande. Singapūre tai taip pat viena iš keturių oficialių kalbų. Didelės kiniškai šnekančiųjų diasporos gyvena Australijoje, JAV, taip pat ir Vakarų Europoje.

Dėl sparčiai augančios Kinijos ekonomikos ir konkurencingos pozicijos pasaulinėje rinkoje kinų kalbos mokymamsis yra svarbus mezgant ir plėtojant verslo santykius. Tačiau kinų kalbos mokymasis taip pat yra svarbus siekiant pažinti Kinijos kultūrą bei visuomenę. Dėl specifinės rašto sistemos (hieroglifų) ir tarimo ypatybių (kinų kalba yra toninė), kinų kalbos mokymasis yra ne tik smagus, tačiau ir kūrybingas, lavinantis procesas. Be to, išmokus kinų kalbą lengviau galėsite pradėti mokytis korėjiečių ar japonų kalbas.

Daugiau apie kinų kalbą

Kinų kalbą Rytų kalbų mokykloje dėsto VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytojos Onutė Jankauskaitė ir Gustina Jaraitė.


Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos