Studijų naujienos

Baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis

baigiamieji darbai dip copyVieši baigiamųjų darbų gynimai vyks nuotoliniu būdu Microsoft Teams platformoje. Paspaudę nuorodą, galėsite prisijungti ir stebėti baigiamųjų darbų gynimus.

Darbų gynimo komisijos posėdžių pradžia 10 val.

Birželio 5 d. (penktadienis) – „Šiuolaikinės Azijos studijos“ magistrantūros studijų programos baigiamųjų darbų gynimas.

2020 m. birželio 8 – 12 d. gynimai. „Azijos studijos“ programos bakalauro baigiamųjų darbų gynimai vyks:

Skaityti daugiau: Baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis

Nuotolinis studijų baigimas

Nuotolinis baigimasGerbiami dėstytojai ir studentai,

Vilniaus universiteto Senate nuspręsta visas studijų veiklas universitete iki šio pavasario semestro pabaigos vykdyti nuotoliniu būdu.

VU Filosofijos tinklalapyje yra skelbiama informacija dėstytojams ir studentams apie nuotolinius atsiskaitymus, baigiamųjų darbų pridavimą ir gynimą. Ši skiltis yra nuolat pildoma ir atnaujinama. Išsamią informaciją rasite paspaudę šią nuorodą.

Jei pasigendate jums aktualios informacijos apie studijų baigiamąjį etapą, kviečiame rašyti fakulteto komunikacijos specialistui Linui Jakučioniui el. p. .

Skaityti daugiau: Nuotolinis studijų baigimas

Karantinas pratęstas iki gegužės 11 dienos

DK 439Koronaviruso prevencijai skirta darbo grupė Vilniaus universitete ir toliau pratęsia nuotolinio darbo terminą dar 2 savaitėms iki gegužės 11 d. (imtinai) su galimybe šį laikotarpį toliau tęsti. Toks sprendimas priimtas, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus.

Visos kitos su darbu susijusios anksčiau nustatytos taisyklės galioja, o studijų veiklos mūsų universitete nuotoliniu būdu bus vykdomos iki šio pavasario semestro pabaigos.

Nuolat atnaujinamą su studijomis ir darbu karantino metu susijusią informaciją kviečiu ir toliau sekti tinklapyje: https://www.vu.lt/covid-19/studentams


 

LR Prezidentų vardinės stipendijos

prezidentura vu 1a intSkelbiamas konkursas Lietuvos Respublikos prezidentų vardinėms stipendijoms gauti. Dabartinius 2–3 kurso bakalauro ir 1 magistrantūros kurso studentus kviečiame teikti paraiškas, stipendijos yra skiriamos kitiems mokslo metams.

Kandidatai bus atrenkami „atsižvelgus į ypač gerus studijų, mokslinės ir (arba) meninės veiklos rezultatus, studento dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, studentų mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo ir kitus darbus“.

LR Prezidentų vardinių stipendijų nuostatus galima rasti šioje nuorodoje.

Skaityti daugiau: LR Prezidentų vardinės stipendijos

Nuotolinio mokymosi procesas pratęstas iki balandžio 13-osios

VU DK arkos 1Atsižvelgdama į infekcijos COVID-19 plitimo grėsmę ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus, Vilniaus universiteto (VU) koronaviruso prevencijai skirta darbo grupė priėmė sprendimą pratęsti nuotolinio mokymosi procesą iki 2020 m. balandžio 13 d. 24 val. su galimybe terminą pratęsti.

Iki dabar taikytas ribojimas naudotis VU infrastruktūra lieka toks pats.

Daugiau informacijos apie studijų procesą, baigiamųjų darbų rengimą ir gynimą, galimus pavasario semestro studijų datų pasikeitimus bus pateikta 2020 m. kovo 30 d.

Daugiau naudingos informacijos galite rasti čia


 

Kontaktinis studijų procesas stabdomas 14 dienų

Didysis kiemas interVilniaus universiteto (VU) koronaviruso prevencijai skirta darbo grupė priėmė sprendimą stabdyti kontaktinį VU studijų procesą artimiausioms 14 dienų, nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. imtinai su galimybe terminą pratęsti. 

Sprendimas priimtas Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus, kad SARS-CoV-2 sukeltos infekcijos COVID-19 plitimas tapo pandemija. Ši prevencija skirta apsaugoti visų bendruomenės narių sveikatą, todėl studijos ir darbas šiuo laikotarpiu vyks nuotoliniu būdu – paskaitos ir seminarai universiteto patalpose nevyks.

Skaityti daugiau: Kontaktinis studijų procesas stabdomas 14 dienų

Kviečiame dalyvauti atrankoje stipendijai gauti

Japonija Tohoku University 560Tohoku universitetas Japonijoje skelbia atranką į Siebold programą.
Jie skiria 80 000 jenų (8万円) mėnesinę stipendiją 10 mėnesių studijoms nuo šių metų spalio iki kitų metų vasaros.

Šiek tiek daugiau informacijos apie programą galite rasti čia:
https://www.sal.tohoku.ac.jp/siebold/

VU ATSI gali nominuoti vieną studentą, kurį ATSI sudaryta komisija išrinks per vidinę atranką.

Mokymosi programoje numatytos tiek japonų kalbos studijos, tiek teoriniai dalykai, todėl reikėtų stipresnių japonų kalbos žinių ir noro ateityje užsiimti Japonijos tyrimais. Pretenduoti gali dabartinių 2 ir 3 kursų studentai. Atrankoje bus vertinami paskutinių 2 semestrų japonų kalbos pažymiai ir motyvacinis laiškas.

Motyvacinius laiškus (iki 1 psl., laisva forma) galite siųsti adresu iki 2020 m. vasario 14 d.
Laiške išdėstykite savo motyvaciją studijuoti Tohoku universitete ir akademinius interesus bei ateities planus.

Skatiname aktyviai dalyvauti!


 

Galimybė aplikuoti į MEXT stipendiją

Japonijos vėliavaKaip ir kiekvienais metais, atsirado galimybė aplikuoti į MEXT stipendiją, metams išvykti studijoms į Japoniją, Wasedos ir Hokkaido universitetus japonų kalbos studijoms.

MEXT stipendija skiriama puikius studijų rezultatus demonstruojantiems studentams japonologams (praėjusių dviejų semestrų vidurkis turėtų būti ne mažesnis nei 9), kurių japonų kalbos žinios galėtų būti vertinamos N2 lygiu. Studijos vyktų nuo 2020 m. spalio iki 2021 m. rugpjūčio. Mėnesinė stipendija – 117,000 jenų.

Nuo Vilniaus universiteto gali kandidatuoti du aplikantai (po vieną į Wasedos ir Hokkaido universitetus). Norinčius kandidatuoti, prašome iki 2020 m. vasario 7 d. 12:00 atsiųsti motyvacinį laišką (laisva forma, iki 1 psl.), kuriame glaustai išdėstytumėte savo motyvus, kuriame universitete norėtumėte studijuoti (Waseda ar Hokkaido), kodėl būtent jūs turėtumėte pretenduoti į šią stipendiją, kaip ši stipendija pasitarnaus jūsų studijoms. Motyvacinius laiškus įvertins ATSI administracijos sudaryta komisija.

Skaityti daugiau: Galimybė aplikuoti į MEXT stipendiją

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos