Renginiai

Iš namų su VU

VU Astronomijos observatorija redVilniaus universitete į kiekvieną iššūkį žvelgiame kaip į galimybę, todėl koronavirusui COVID-19 keičiant pasaulį, keičiamės kartu. Studijų ir darbo organizavimo procesą užtikriname nuotoliniu būdu, todėl ir įdomiausia, naudingiausia bei aktualiausia informacija nusprendėme pasidalyti visiems patogioje – virtualioje erdvėje.

Išgirsk VU ir pasaulio mokslininkų paskaitas

Prisijunk prie iniciatyvos

Turiningai praleisk laisvalaikį

Pasivaikščiok po virtualų Botanikos sodą 


 

 

 

Dėstytojai ir studentai dalyvavo BAAS konferencijoje

BAAS 2020 Kaune2020 m. kovo 5–7 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, vyko ketvirtoji tarptautinė BAAS (Baltic Alliance for Asian Studies) konferencija. Kasmetiniame akademiniame renginyje, skirtame Azijos tyrinėjimams Baltijos šalyse, dalyviai dalijosi naujais atradimais, įžvalgomis ir ateities tyrimų planais.

Konferencijoje dalyvavo gausus būrys Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto atstovų: Konstantinas Andrijauskas, Balys Astrauskas, Kristina Garalytė, Ernestas Jančenkas, Kristina Jonutytė, Rasa Pranskevičiūtė-Amoson, Justina Razumaitė, Irma Kondrataitė, Šarūnas Rinkevičius, Dalia Sabaliauskienė, Dovilė Valaitė, Tadas Snuviškis. Su jų pranešimų santraukomis galite susipažinti šioje nuorodoje.

Baltijos Azijos studijų aljanso (Baltic Alliance for Asian Studies, BAAS) pirmoji konferencija 2014 m. vyko Vilniaus universitete. BAAS tikslas – vienyti Aziją tiriančius Baltijos regiono mokslininkus bei skatinti jų tyrimų matomumą.


 

Atvira paskaita „Lietuvos–Japonijos tarpukario diplomatijos istorijos puslapiai“

Paskaita lietuva JaponijaAzijos menų centras drauge su Vilniaus universiteto istorijos magistrantu Laurynu Kudijanovu kviečia į atvirą paskaitą „Lietuvos–Japonijos tarpukario diplomatijos istorijos puslapiai“.

Paskaita vyks 2020 m. vasario 26 dieną, trečiadienį, 18:00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Kviečiame visus, neabejingus tiek istorijai, tiek Tekančios Saulės šaliai, drauge su šiuo renginiu pradėti jau antrą ciklo „Lietuva Azijoje – Azija Lietuvoje“ sezoną.

„Lietuva Azijoje – Azija Lietuvoje“ – tai kūrybine dinamika paremtų paskaitų-pokalbių-dirbtuvių ciklas, kurių metu siekiama žiūrovą supažindinti ir panardinti į betarpišką kontaktą su menininkais ir kitų sričių profesionalais, kurių neatsiejamas kūrybinio kelio segmentas – Azijos kultūra.

Nors pirmieji lietuvių ir japonų ryšiai prasidėjo kur kas anksčiau nei XX a, visgi svarbiausių ir tikslingų santykių atsiradimas sietinas su tarpukario Lietuvos Respublika. Dažnai užmirštama, kad be Mato Šalčiaus ir Chiune Sugihara tarpukario laikotarpiu Japonija dalyvavo Klaipėdos Konvencijoje 1924 m, su Lietuva pasirašė net 2 tarptautinio lygmens sutartis, o dar anksčiau nei C. Sugihara Lietuvoje, 1937 m lietuviai paskyrė oficialų garbės konsulą Japonijoje. Ši istorija tarpukariu turi vientisą ir aiškią diplomatinėmis veiklomis paremtą liniją, kuri prasideda nuo uždelsto Lietuvos Nepriklausomybės pripažinimo Japonijoje, liečia kompromituojančius įvykius Mandžiūrijoje ir tęsiasi iki C. Sugiharos gyvybės vizų.

Šioje paskaitoje bandysime apjungti daugiau ir mažiau žinomus Lietuvos ir Japonijos diplomatinius siužetus XX a pirmoje pusėje, suprasti šių santykių prasmę bei atsakyti į istorinės tikrovės perspektyvoje iškylančius klausimus: kodėl Japonija atkreipė dėmesį į Lietuvą ir Baltijos šalis, kokie buvo pasirašytų sutarčių tikslai, kokį požiūrį konstravo valstybės viena apie kitą?

Taip pat šios paskaitos metu bus pristatyti ir planuojamos ekspedicijos „Japonija 2020“ planai ir idėjos, drauge su kitais ekspedicijos dalyviais.

Ekspedicijos komandą sudaro Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto darbuotojai (doc. dr. Deimantas Valančiūnas, lekt. Jurgita Ignotienė, administratorė ir Šiuolaikinės Azijos studijų magistrantė Irma Kondrataitė), Istorijos fakulteto magistrantas Laurynas Kudijanovas ir 7 Japonologijos bakalauro programos studentai.

Daugiau apie ją sužinoti ir prisidėti galite apsilankę šiame puslapyje:

https://fundrazr.com/41bQde?ref=ab_58hi61_ab_5cZ6VIGReGC5cZ6VIGReGCereikaitė

Renginys atviras.


 

Kviečiame į parodą „Studijos 2020“

Studijos 2020 01

2020 m. vasario 6–7 d. kviečiame apsilankyti parodoje „Studijos 2020“ ir susipažinti su studijų galimybėmis bei programomis aukštosiose mokyklose.

Parodoje bus pristatomos studijų, mokymosi, neformalaus švietimo paslaugos Lietuvoje, savanorystės ir kitos savirealizacijos galimybės. Karjeros konsultantai, moksleivių ir studentų organizacijų nariai pasiruošę padėti jaunuoliams apsispręsti, ką veikti baigus mokyklą ir kaip kurti savo ateitį.

Studijų mugė suteiks ne tik reikalingą informaciją apie priėmimo tvarką, stojimų eigą, pasirengimą studijoms, bet ir leis iš arčiau pažinti būsimą universitetą bei jo bendruomenę. 

VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas siūlo rinkti bakalauro „Azijos studijų“ programą, kurią sudaro tokios regioninės specializacijos: Artimųjų Rytų studijos, japonologija, Pietų Azijos studijos ir sinologija. Išsamią informaciją galite rasti čia.

Skaityti daugiau: Kviečiame į parodą „Studijos 2020“

Filmo „Saldus requiem“ pristatymas

VV filmo pristatymas2019 m. gruodžio 10 d. 19 val. filmo „Saldus requiem“ (The Sweet Requiem, rež. Ritu Sarin, Tenzing Sonam) pristatymas. Filmas sukurtas pagal tikrą istoriją, kai 2006 m. vienoje iš Himalajų perėjų kinų pasieniečiai nušovė keletą tibetiečių. Šią tragediją nufilmavo tuo metu ten buvę alpinistai iš Rumunijos. Seansą pristatys VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bei Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytojas ir  dr. Konstantinas Andrijauskas.

Skaityti daugiau: Filmo „Saldus requiem“ pristatymas

Sakralūs pasaulio tekstai: Avestos biografija

VP FravashiLietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas žiemą pradėtas išskirtinis viešų paskaitų ciklas „Sakralūs pasaulio tekstai: knygos biografija" – Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai VU 440-tojo jubiliejaus proga. Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tradicijų tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje? Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

2019 m. gruodžio 19 d. 18 val. kviečiame į paskutinį, dvidešimtąjį ciklo susitikimą, kuriame Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto iranistikos ir islamo studijų lektorius Algimantas Litvinas pristatys vienos seniausių pasaulio religijos, zoroastrizmo šventraštį – Avestą (ﺖﺸﺗﺭﺯ).

Skaityti daugiau: Sakralūs pasaulio tekstai: Avestos biografija

Vieša paskaita apie poetą Sohrabą Sepehri ir jo poezijos skaitymai

VP sohrab sepehri int 42019 m. gruodžio 18 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 302 auditorijoje (Universiteto g. 9) vertėja Austėja Merkevičiūtė skaitys paskaitą apie vieną reikšmingiausių XX a. Irano menininkų, subtilų dailininką ir poetą Sohrabą Sepehri (1928–1980).

Dar studijuodamas Teherano universiteto Dailiųjų menų fakultete, Sepehri išleidžia dvi poezijos knygas, kurių pirmoji labai primena persų „naujosios poezijos“ (še’r-e nou) pradininko Nima Jušidžio kūrybą, o antrąja pradeda savojo kelio paiešką. Daugybė kelionių po Aziją, Europą ir Ameriką, litografijos kursas Paryžiaus aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje ir ksilografijos studijos Tokijuje, gilinimasis į Rytų ir Vakarų filosofiją, religijas ir mitologijas, poezijos vertimas iš prancūzų, anglų, japonų kalbų esmingai paveikia Sepehri pasaulėvoką ir kūrybą. Išties unikaliu balsu moderniojoje persų poezijoje Sepehri prabyla autobiografiniais motyvais grindžiamoje poemoje „Vandens žingsnių garsai“ (1965), naująją poetinę kalbą toliau plėtoja poemoje apie mistinę sielos kelionę „Keleivis“ ir rinkinyje „Žalia apimtis“, kurio eilėraščiai plačiausiai žinomi pasaulyje ir dažniausiai verčiami.

Skaityti daugiau: Vieša paskaita apie poetą Sohrabą Sepehri ir jo poezijos skaitymai

Vieša paskaita „Religija ir neliečiamybė“

VP Religija ir nelieciamybeLietuvos religijotyrininkų draugija kviečia į atviras paskaitas Nacionalinėje bibliotekoje. Jose pristatomi draugijos narių atlikti naujausiomis teorinėmis perspektyvomis grindžiami Lietuvos ir pasaulio religijų istorijos ir dabartinio religingumo tyrimai. Paskaitų ciklas „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“ vyksta nuo kovo mėnesio. Paskaitose aptariamos šios bendros temos: religinių tyrimų istoriniai ir dabarties aspektai, religija tradicionalizmo ir modernybės kontekste, individuali religinė patirtis ir ideologinis jos konceptualizavimas, religija ir etninė tapatybė, religija ir alternatyvūs sociokultūriniai projektai.

Skaityti daugiau: Vieša paskaita „Religija ir neliečiamybė“

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos